BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PROGRAMI

Program Hakkında
Programımız 1982 yılında kurulmuştur. Bünyesinde 3 adet akademik personel bulundurmaktadır. Örgün Öğretim, İkinci Öğretim ve Uzaktan Eğitim Programlarımıza toplam 220 öğrenci kontenjanımız mevcuttur. Programımızda modern eğitimin tüm imkanları kullanılarak, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası alanda diğer üniversitelerle rekabet edecek seviyede eğitim vermeye çalışmaktayız. Programımız mezunları gerek kamu sektöründe gerekse de özel sektörde meslek elemanı olarak istihdam edilmektedir.
Başlıca Çalışma Alanları Ve İş İmkanları
Bilgisayar Programcılığı, internet teknolojileri, veritabanı, programlama dilleri, ağ, bilgisayar donanım ve diğer bilgisayar konuları kapsayan, özenle tasarlanmış bir müfredat sunmaktadır. Müfredat öğrencilere, yazılım uygulamaları ve programlama, bilgisayar ağ sistemleri, web geliştirme ve veritabanı analisti dahil bilgisayar teknolojisi içeren çeşitli alanlarda kariyer fırsatları için hazır olmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Öğrenciler böylelikle bilgisayar ve yazılım endüstrisinin günümüzdeki ve gelecekteki durumuna yönelik bilgilerle donatılmaktadır.

Öğrencilerimiz bilgisayar programı yazan ve geliştiren firmalarda, yazılım ve donanım şirketlerinde uzman olarak çalışabilecek yetkinlikle mezun olmaktadır.

Bilgisayar firmalarının basta teknik servislerinde olmak üzere çeşitli departmanlarında, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde bilgi işlem sorumlusu ya da uzman olarak veya yazılım firmalarında programcı olarak çalışabilecekleri gibi network donanım ve teknik altyapı veren ve web tasarımı yapan firmalarda da çalışabileceklerdir.

Öğretim Planı
Öğretim planını indirmek için tıklayınız.
Ders İçerikleri
Ders içeriklerini indirmek için tıklayınız.
Öğretim Elemanları
  Öğr.Gör. Dr. Aslı ERGÜN (KOORDİNATÖR)
asli.ergun@deu.edu.tr
0.232.3012592
http://www.deu.edu.tr/akademiktr/index.php?cat=3&akod=19950187
  Öğr.Gör. Dr. Gülşah DARILMAZ
gulsah.darilmaz@deu.edu.tr
0.232.3012611
  Öğr.Gör. Murat GÜNEY (OKUL-SANAYİ KOORDİNATÖRÜ)
murat.guney@deu.edu.tr
0.232.3012621
http://www.mguney.net
  Öğr.Gör. İsmail DÜŞMEZ
ismail.dusmez@deu.edu.tr
0.232.3012582
  Öğr.Gör. Dr. Özer KESTANE
ozer.kestane@deu.edu.tr
0.232.3012621